S pravdou von – 11. časť

S pravdou von: Zasa sadám k počítaču a idem dať nejakú svoju myšlienku. Myšlienka, ktorá keď ovplyvní 5% ľudí čo to prečítajú, ktorý následne ovplyvnia ďalších 5 % a tak ďalej. Niekedy som si to predstavoval ako keď padá domino, ale čo tak si predstaviť, že domino spadnuté vstáva a pohyb je opačný 😀 (šialené). My ľudia celkovo ovplyvňujeme ostatných ľudí častokrát negatívne, keď sme ok, je to super (sme na vlne), ale keď sa niečo pokašle vieme veľmi rýchlo horúci zemiak, ktorý nás páli hodiť niekomu inému (možno aj dobre naladenému). Častokrát to schytajú naši najbližší, alebo tí, ktorí za to vôbec nemôžu. Čiže verím v to, že tento článok Vás môže nakopnúť tak, aby ste človeku vedľa Vás nehodili horúci zemiak, ale dali mu lietajúcu metlu, aby on s lietajúcou metlou zmenil na druhý deň ďalším 5 ľudom 😀 .

Možno sa zrazu stretnú 2 pozitívni ľudia a povedia si …. super 🙂 Mne sa to deje, ale chcelo by to viac. Chcelo by tie presýpacie hodiny presunúť už na tú pozitívnu stranu (na celej planéte).

Čo by som dnes chcel písať?? O tom, že človek môže preprogramovať svoj program v hlave. Áno je o tom pekná hŕba kníh, motivačná literatúra, články …. , ale koľko z nás to robí. Respektíve ako často? Proste vyčistiť náš počítač v hlave, odstrániť programy, ktoré ho spomaľujú, dať preč veci čo môžu vyzerať ako napadnuté vírusom, vyprázdniť pracovnú plochu, niekedy aj zmeniť pozadie, lebo ladíme už s niečím úplne iným.

Ja mám teda od počítačového technika veľmi ďaleko, ale takto nejak si myslím, že je to porovnateľné s mozgom. Čiže niekedy proste treba dať reset, či preinštalovať windows, respektíve aj prísť o nejaké staré dokumenty (vzorce) ktoré nás len zaťažujú. Prečo to nerobíme? Máme strach, nevieme čo by prišlo, máme radi stereotyp :-D. Čo tak to začať robiť pravidelne, čo tak pridávať doň programy, ktoré nám zvýšia sebavedomie, pritiahnu to čo chceme. Začnime už dnes, keď len časť našich starých programov vymažeme a pridáme tie nové, bude to pecka. Ráno sa zobudíme a povieme si: Ako to všetko ide, aká jazda to bude 🙂
Aký sme perfektný a ako nám všetko zapadá ako puzzle 😀

Poďme to toho!!! 🙂

Môj príbeh ako vždy musí byť. Nikdy som nič zo svojho súkromia a o sebe nechcel písať, prišlo mi to dosť osobné. Po čase som však prišiel na to že aj pozitívne, ale aj negatívne chvíle v živote, by mohli ukázať, konkrétne príklady, ktoré nenahradí nič na svete. V mojich 15-18 rokoch som nevedel, čo zo sebou, bol som pripútaný iba k jednej veci, čo som chcel robiť. Tá vec bola hokej, keď prišiel vek, kedy ako sa vraví,sa lámal chlieb ja som zrazu nebol v pozícií, kde som sa chcel nachádzať. Veľmi som tým trpel vo vnútri, častokrát, keď toho bolo príliš som siahal aj k alkoholu a to veru nebolo len tak, ale ozaj na plný plyn. Následne som trpel vecou, čo by dnes celkom iste diagnostikovali, ako depresia. Takto som sa neúspešne pretĺkal, až to moja psychika nezvládla a ruplo mi v chrbte. Človek nechcel pochopiť, že je koniec a má robiť v živote niečo úplne iné, ale predtým všetkým musí hlavne zmeniť myslenie. Musel som pochopiť, že to mám vo vlastných rukách, že ja som zodpovedný za všetko čo sa mi deje. Len ja môžem vymazať vzorce, ktoré som nazbieral počas detstva a ako teeneger. Všetko to mám vo svojich rukách. Zrazu keď bola hlava čistá, a ja som sa vracal autom z mojej poslednej hokejovej skúšky – povedal som si dosť!! A začal som počúvať moje vnútro. Od 15-19 rokov to bolo v mojom živote, ako na kolotoči raz hore raz dole. Striedali sa vyšetrenia, hokej, osobné problémy atď. Pred polrokom som sa v stretol s mojimi starými kamarátmi práve aj z toho obdobia a trocha sme spomínali na akcie a čo sme spolu zažili. Obaja sa vtedy zhodli na jednej veci, keď ma videli teraz a predtým povedali, že asi som spravil najväčšiu zmenu, ktorú oni v živote videli. Vtedy som si uvedomil, že zase je to len o tom, ako sa každý z nás postaví k svojmu životu a začne ho realizovať.

Nechcem poukazovať na seba, hoci som dal reálny príklad, nebol som na tom tak zle, mnohí ľudia určite boli horšie. Ide o to, že každý máme rovnakú šancu, či ste bezdomovec, narkoman, alkoholik, najväčší pesimista na svete. Každý človek sa vie zmeniť, musí nájsť v sebe silu, reštartovať svoj hardware a nainštalovať nový software.

Začnime už dnes 🙂

Vidíme resp. čítame sa opäť 🙂

Krásny nedeľný večer prajem a ten zatiaľ najúspešnejší týždeň, aký si len vieme predstaviť.

Richard