Sviečkovanie

 

Sviečkovanie je bezbolestná technika, pomocou ktorej sa odstraňujú z uší alebo tela nahromadené škodlivé látky.

Pôvod procedúry – národy, žijúce ďaleko od civilizácie v lone prírody, prišli už dávno na to , že v ľudskom tele nesmie nič zabrániť voľnému prúdeniu energie, pretože ak na ktoromkoľvek mieste v tele vznikne zapchá, môže to spôsobiť bolestivý zápal nervových koncov. V prípade bolesti, vzniknutých následkom reumatických alebo kĺbových zápalov, môžeme dosiahnuť rýchlu úľavu bolestí použitím sviečok. Takéto lievikovité sviečky používali „ hopi“ indiáni, machigingovia a viac iných juhoamerických indiánskych kmeňov, majúcich bohaté skúsenosti s prírodnými liečebnými metódami rôznych chorôb. Svoje sviečky pripravovali z kôry stromov, neskôr pridali rôzne liečivé byliny, obsahujúce zložky na tlmenie bolesti. Prišli na to, že keď svoje sviečky ponoria do včelieho vosku, budú trvanlivejšie a účinnejšie. Naše sviečky sa pripravovali na základe vyššie uvedených skúseností. Sviečky sa preparujú liečivými olejmi a kurkumou a tak sa ponárajú do včelieho vosku.

Sviečka – je impregnovaná včelím voskom. Vyrába sa ručne rúrovitým stočením ľanového plátna do tvaru lievika. Sviečka sa aplikuje do ucha alebo na stanovené body na tele, čo umožňuje jej jednoduché použitie. Znižuje zápalové procesy, zmierňuje bolesť, napomáha k odstráneniu pozostatkov zápalových procesov a uvoľňuje tok energie v ľudskom organizme. Je to nástroj naturálnej medicíny.

Pôsobenie sviečky – sviečka je dutá, horná časť lievika je rozšírená. Túto časť zapálime a vnútro sviečky sa naplní jej dymom. Horiaca sviečka produkuje stúpajúci teplý vzduch, pôsobením ktorého sa podtlakom vytvorí vo vnútri vákuum. Na ľudskej koži vzniká týmto spôsobom sací efekt. Jeho následkom prenikajú z tela na povrch zdraviu škodlivé častice a zvyšky chorobných procesov, ktoré sa vyzrážajú na vnútornej strane sviečky. Pri rozbalení nezhorenej spodnej časti sviečky to môžeme pozorovať voľným okom. Veľkou výhodou tohto postupu je, že dokáže odstrániť z tela nielen čerstvé, ale aj staršie, vysušené a naukladané časti hnisu, aj znečisťujúce častice z kĺbov. Rozpustí ich a odstráni z nášho tela tým, že ich vyzráža na vnútornú stranu sviečky.

V našej praxi sa sviečky uplatnili pri bolestiach hrdla, zápaloch mandlí, zápaloch dutín, bolestivých kĺboch, zapálených kĺboch či aj pri pískaní v ušiach, či migrenóznych stavoch.