Zábaly

Zábaly

Škoricový zábal

Škoricový zábal silne prehrieva a prekrvuje, štiepi tuky. Mierne začervenanie, svrbenie a štípanie nie je znakom precitlivenosti, je normálnou reakciu organizmu a je príznakom, že zábal už účinkuje. Tento zábal účinkuje výrazne proti celulitíde na zadku, bruchu a stehnách. Je výborným doplnkom pred masážou kedy prenikne do svalstva ktoré prehreje a uvoľní a znásobí efekt masáže.


Rašelinový zábal

V balneoterapii majú rašelinové zábaly svoje miesto veľmi dávno, ich prospešnosť je preverená generáciami. Rašelina je zložená z viac ako stoviek rastlín, rastúcich v plodnej pôde. Obsahuje veľké množstvo živín, prírodných stopových prvkov, minerály a látky, ktoré sa ľahko vstrebávajú cez ľudskú pokožku. Rašelina je bohatá na organické látky, najmä na kyselinu huminovú, triesloviny, vosky a enzýmy. Svojím zložením priaznivo ovplyvňuje obnovu kožných buniek, prekvrvuje a zlepšuje činnosť svalstva a kĺbok, podporuje rýchlejšie vstrebáavnie krvných výronov, zlepšuje hojenie kožných ekzémov a  podobne. Zábal zlepšuje prekrvenie, činnosť svalstva, podporuje rýchlejšie vstrebávanie krvných výronov a posilňuje imunitu. Je tiež dobrý na bolestivé stuhnuté svaly a zvyšuje sa s ním výrazne aj účinok masáže.

Rašelinový zábal je mimoriadne vhodný pri bolestiach kĺbov a chrbtice, pri reumatických ochoreniach, pri artróze I svalovej kontraktúre. Ďalej je rašelinový zábal vhodný pri ochoreniach dýchacích ciest, obehových chorôb, chorôb trávacieho ústrojenstva, metabolických chorôb, urologických chorôb, nervových a gynekologických chorôb.


Zábal z morských rias

je výborných prostriedkom na zlepšienie látkovej výmeny a pôsobí aj na celulitídu. Tento zábal sa používa najmä v partiách brucha, stehien a zadku. Tento zábal má mierne chladivý účinok. Osvedčil sa dobre aj v oblastí chrbta hlavne na bolestivé miesta, kde zmiernia bolesť svojím účinkom. Je ho dobre kombinovať aj s masážou a ešte viac zvýšiť jej efekt.