S pravdou von – 17. časť

S pravdou von: Opäť sadám za počítač a píšem pár riadkov. Dnes budem písať o vlastnej vôli a o to že nič nemusíte robiť tak ako je to písané, ako to robili prípadne Vaši rodičia. Všetko môžete robiť, ako to cítite. Robte to s čím ste stotožnení, tak ako to cítite srdcom. Pokiaľ máte niečo dané, ako dnešný sviatok 1.11. a cítite to inak, spravte to tak. Tak isto aj ostatné dni 🙂 Dnes by som sa nechcel rozpisovať, lebo ľudia majú radi krátke a dych vyrážajúce články.
Chcel by som sa s Vami podeliť o svoj deň. Deň 1.11., ktorý si ja pamätám, ako cestovanie, presúvanie a na konci dňa výrazná bolesť hlavy. Takto u mňa väčšinou dopadlo každé pálenie sviečok. Sviatok je to pekný, lebo si spomenieme na svojich blízkych, ktorých už nemáme pri sebe. Avšak pretekanie sa v kupovaní náhrobných kvetov, počte sviečok, či iných dekorácii zosnulý aj tak neocení. Posledné roky som sa rozhodol využiť tento deň na rôzne aktivity na ktoré som nemal čas počas celého roka. Vždy za cieľom zresetovania hlavy. Zaujímavé je, že ma ani raz nebolela hlava, cítil som sa super a vždy večer som si zapálil sviečku a spomenul si na blízkych zosnulých.
Dnešný deň, sme odpálili krásnou prechádzkou v Slovenskom Raji ( zo Severnej strany to bola pre mňa premiéra) tú energiu, silu prírody by som asi na cintoríne nenašiel. Ani sme nevedeli, ako nám ubehlo 5 hodín turistiky. Rodinku som zaviezol domov a rýchlo som utekal hrať hokej( tiež forma aktívneho relaxu) kde som po túre nepociťoval žiadnu únavu a po dlhom čase som nemal pocit, že mi treba kyslíkový prístroj. Po hokeji prichádzam domov, kde ma čaká perfektná večera :-). Krásny deň. Uspávam môjho malého syna a pri čítaní rozprávky si uvedomujem, ako je dôležité dávať na svoje pocity. Ako veľmi dôležité je robiť to, čo naše srdce chce.
Práve sedím píšem pár týchto riadkov a horí mi taká istá sviečka ako na pomníkoch, hroboch. Krátko si spomeniem na krásne chvíle, ktoré s niektorými ľuďmi už nezažijem.
Týmto článkom samozrejme nikomu neodopieram, že by nemali chodiť na hroby :-). Skôr nabádam ľudí, aby robili to čo cítia a ak majú iný názor ako väčšina nenechali sa strhnúť davom.
Čo by sme si mohli zobrať z tohto článku, keď to chceme zrekapitulovať?

  • navštevujme prírodu čo najviac ako sa dá
  • robme veci, ktoré skutočne cítime ,aj keď naše okolie s tým nemusí súhlasiť
  • každému nechávajme slobodnú vôľu
  • nemajme pochybnosti o našich rozhodnutiach, lebo budú vždy správne 🙂
  • trávme s ľuďmi ktorých máme radi, čo najviac času, aby sme to pri zapaľovaní sviečky neľutovali

Verme všetkému čo sa v nás odohráva, pokiaľ k nám prídu rady a poučenia, vždy ich precíťme a zoberme si do svojho života, len to s čím sme ozaj stotožnený.

Prajem príjemný večer. 🙂

Už cez víkend sa môžete tešiť na naše prvé ODPORÚČANIE – kde sa nám páčilo. Pokiaľ nás sledujete viete o čom píšem.

See you later aligejtr