S pravdou von – 19.časť

S pravdou von: Opäť sa ozývam v mesiaci november. Tento mesiac ku mne prišlo neskutočné množstvo klientov, ktorí akoby cítili pád na samé dno. To sa samozrejme odrazilo aj na ich zdravotnom stave, bolesti šije, blokácie v hrudnej chrbtici a s tým spojené akoby plytké dýchanie, stuhnutie krížov a bolesť. Veľa s klientov mi na záver povedalo a potvrdilo, že to má korene aj emocionálneho – psychického charakteru. Povedali, akoby sa cítili úplne na dne.

Preto dnes budem písať o tom, ako využiť tento stav na to, aby sa nám život zmenil. Každý sme asi takýto stav zažili a vysporiadali sme sa s ním každý po svojom. Poviem Vám ako to vnímam Ja. Pád na samé dno je to najlepšie naštartovanie života, aké môže nastať. Najlepší podnikatelia na svete to tiež pripisujú k akejsi obrode, očistenia sa od pliev a znovu vzkriesenie. Však každý z tých lepších by odpovedal na otázku: Čo by ste robili ak by ste skrachovali a padli na úplné dno? Odpovie sebaisto : Postavil by som sa na nohy a prišiel ešte silnejší 😀

Veľa ľudí akoby sedelo v zlom vlaku, akoby ten vlak išiel presne opačným smerom. Mark Twain napísal, že sú dva najdôležitejšie okamžiky života – deň, keď sme sa narodili a deň, keď sme prišli na to, na čo sme tu.

Máme rôzne záväzky, vzorce od ktorých nechceme opustiť a ktoré nám bránia k nespútanej slobode. Nie sme schopní sa ich vzdať, zmeniť, zriecť. Vtedy zrazu pád na dno, akoby bolo vykúpenie z tej najhoršej väznice. odídete z nej síce s prázdnymi rukami a bosými nohami, ale čistou mysľou a nádejou začať znova s čistým štítom.

Veľa z nás namiesto toho, len čaká v tom idúcom vlaku smerujúcom opačným smerom na zázrak, ktorý akoby mal sám z ničoho nič padnúť do našich dlaní. Bohužiaľ to v podstate, ale meniť nechceme, lebo nám vyhovuje stereotyp, zabehnuté koľaje a akási malá istota prežitia.

Odkazujem teda všetkým tým, čo majú pocit, že sú na samom dne: Je to ten najlepšia možná zmena. Práve toto obdobie. Treba situáciu len prijať a začať odznova s čistým štítom.:-)

Krátky príbeh – V období keď som si myslel, že som úplne na dne ja,som sa úplne prestal stretávať s ľuďmi a len v nevyhnutných situáciach som chodil do spoločnosti. Trávil som veľa času v prírode, lesoch a opustených miestach ďaleko od ľudí.Niekedy som strávil v lese aj 10 hodín, aby som povyhadzoval všetok bordel z mojej hlavy a začal si uvedomovať, že ja som strojcom a spisovateľom svojho príbehu.Nevedel som sa v začiatkoch akoby spamätať z predchádzajúceho obdobia osobného neúspechu. Obviňoval som predtým z toho všetkého okolie, ale po pár pobytoch v prírode som pochopil. Ten pocit môžem popísať len jedným slovom, dostať sa von z klietky.

Začal som žiť presne to, čo som cítil a začal pociťovať rýchle zmeny. Začalo sa mi dariť v oblastiach v ktorých som si nebol dosť istý. Začal som si priťahovať do života ľudí, ktorí ma vedeli posunúť ďalej. Začal som praktizovať zákony šťastného života a verte neverte začalo sa mi dariť v absolútne všetkých obdobiach.

Viem, že každý z Vás čo tento príspevok bude čítať, hlboko vo svojom vnútri vie presne čo a ako chce. Má v sebe tú hlbokú múdrosť praktizovania šťastného života. Pád na dno nemusí znamenať koniec všetkého, ale koniec niečoho a začiatok niečoho úžasného. Otvorte svoju klietku a vyleťte z nej. 🙂

Preto to začnime meniť už dnes.
😀 🙂

See you later aligetr.

Krásnu večernú nedeľu 🙂

Richard 🙂