S pravdou von: Tak ako v športe, tak aj živote !!!

Vo svete sú v dnešnej dobe výrazne sledovaní športovci, niekedy sú to vzory pre deti, pre dospelých tí najlepší herci pri športových disciplínach. Šport a pohyb patria k neoddeliteľnej súčasti nášho života, ktorá nám výrazne ovplyvňuje zdravie, psychickú pohodu, či emocionálnu vyrovnanosť.

Každý pod pojmom šport rozumie niečo iné, profesionáli vidia tvrdú drinu, amatéri sledujú zlepšovanie v danej disciplíne a dobrý pocit z vykonaného výkonu. Ja to beriem ako emocionálnu očistu a debordelizáciu hlavy pri fyzickom zaťažení.

Šport už dávno nie je len o zdraví, ale aj o biznise, marketingu, ale tiež o preťažovaní fyzických limitov nášho zdravia. Niekedy mám pocit, akoby boli športovci v určitých športoch ako gladiátori, ktorí keď nedosiahnu výhru sú navždy zatratení.

V športe platí dosť výrazne, čo zaseješ to zožneš a keď si zle zasial, úroda bude úbohá. Je to presne to isté v živote naše denno- denné návyky, pochod našich myšlienok nám tvorí náš vlastný život.

Veľmi zaujímavé je v športe aj to, aby človek nešiel proti sebe, aby počúval vnútorné pocity, nie túžbu po rýchlom úspechu. Aby extrémne dávky tréningu vedel regulovať a neprivodil si devastačné zranenia. Tak isto je neskutočne dôležité, aby nerobil veci nasilu, ale s úsmevom a láskou.

Je to opäť presne to isté ako v živote, keď Vás baví naša práca, je to požehnanie. Keď ju nemáme radi vznikne hotové peklo. Taktiež to platí s time manažmentom času na tréning, niekedy venujeme práci príliš veľa času bez dostatočnej regenerácie, kompenzácie a výsledok sa nevie dostaviť. Veľmi dôležitý je efektívny tréning, či v živote športovca, alebo aj v našom osobnom živote a raste. Aj v športe platí niekedy menej je viac.

Je to hotová alchýmia starostlivosť o športovca z pohľadu fyzického či psychického zdravia. Alchýmia to je však aj v starostlivosti o vlastný úspešný život. Nezabúdajme preto nikdy, že sme vlastnými čarodejníkmi našich úspechov.

Včera som sledoval svojich bývalých spoluhráčov a spravil som si ikonickú fotku chalanov, ktorí išli vytrvalo za svojím cieľom a výsledok sa dostavil. Keby sme túto fotku videli pred 13 rokmi neviem, či by to všetci pokladali za reálne.

Gratulujem chalani Braňo Kubka, Peťo Hraško, Peťo Zuzin, Rado Puliš, Adam Trenčan, Jakub Meliško, Peter Višňovský, Rišo Pinka, ale aj všetkým ostatným z tímu HKM Zvolen.