S pravdou von: Veľkolepá show na Zemi začína

Vždy keď som sedel niekde v prírode úplne sám tak som premýšľal, ako sa na tejto nádhernej planéte dá žiť krásne, je tu čistučká voda (bola a niekde aj stále je) čo vie osviežiť, sú tu nespočetné krásy, čo vedia očariť. Úkazy prírody, spev vtákov, šumenie lístia…. táto planéta je stále dokonalá. Keď som sa začiatkom apríla ponoril nohami do vody v jazere, cítil som tie neskutočné vibrácie prebúdzania všetkého.

Dnes pozerám na krásnu krajinu pred zimou a vravím si ,aká je čarovná v každom období. Je to tu všetko dokonalé a niekedy až príliš, aby sme to vedeli zvládnuť.

Človek sám je najväčší ohrozovateľ dokonalosti, ale zároveň jediný spasiteľ. Každý z nás sa do života rodíme s rôznymi prednosťami, ktoré by sme mali počas života využívať. Mali by sme sa aj mnohému učiť a zdokonaľovať sa vo všetkých smeroch.

Všetko je absolútne dokonalé a v rovnováhe, len človek v nerovnováhe to môže zničiť a premeniť na prach. Človek jeden nič nezmôže, ani dvaja ľudia, ani päť, preto až priveľa ľudí robí z tejto krajiny prach. Vraví sa, že telo pokiaľ je v úplnej rovnováhe, nezasiahne ho absolútne žiadna choroba. Môže tak veľa, že si to sám nedokáže predstaviť, vie lietať, byť neviditeľný, vie zastaviť čas….

Chceme byť ale v rovnováhe? Alebo chceme len, aby bola rovnováha okolo nás? Myslíme to fakt vážne, keď vravíme, že chceme žiť šťastne, alebo je to len otrepaná fráza? Chceme fakt raj na Zemi?

Toto je možno jeden z posledným článkov, ktoré píšem, lebo viem, že ďalej ich nebude treba už toľko. Bude nasledovať len rozprávka.

Ak ju budeme skutočne chcieť! Chceme ju ?

December je tým najsprávnejším mesiacom, kedy je pre rozprávky ideálny čas. Počasie prehupuje skôr do tmy, ale v jednom dni ,akoby svetlo víťazí nad tmou a každým dňom sa predlžuje jeho sila. Každým jedným dňom je svetlo intenzívnejšie a odsúva tmu. Presne toto sa deje počas tohto obdobia dokonalého vianočného.

Milí priatelia, preto Vám, želám krásnu rozprávku a jej sledovanie počas celého tohto obdobia. Verím, že si napečiete k tejto rozprávke perníčky, uvaríte dobrý čajík, alebo aj keď by ste boli v totálnom pôste. Tešme sa na toto krásne obdobie.

PS: Prečo je život taký komplikovaný? Lebo si ho komplikujeme 🙂