Aréna Sršňov

Tak ako každý mesiac tak aj tento mesiac doporučíme miesto, kde sa nám páčilo. Tieto zimné prázdniny sme sa rozhodli namiesto preplnených svahov, vyskúšať korčule. V Košiciach máte viacej možností. My sme si vybrali Arénu Sršňov. Aréna je otvorená asi 3 roky, ale nikdy sme tam neboli. Pri prvom momente, keď sme vystúpili z auta na parkovisku, si vravím ako je možné, že sme tu nikdy neboli . Hneď nás upúta pred vchodom, detské ihrisko a vedľa neho hokejbalové ihrisko. Po vstupe do arény si vravím fíha. Kupujeme lístky, ale predtým ako sa ideme do šatne prezuť, nás zavedú kroky do kaviarne. Odkiaľ vidno parádne na ľad, ale ste zároveň v príjemnom teple. Takže ak nekorčuľujete a chcete sledovať svoje ratolesti, nemusíte mrznúť pri ploche, ale celé si to vychutnať pri teplom čajíku, alebo káve. Ďalšie prekvapenie pre nás, že kaviareň je aj reštauráciou a môžete si v nej pochutnať na rôznych jedlách od pizze,
burgrov a bežných jedál. Ideme k ľadovej ploche, kde sa prezúvame v krásnej šatni. Pokiaľ by ste ako ja zabudli na hrubšie ponožky a namiesto nich zobrali nejaké tenké letné, aréna sršňov Vás zachráni . Oproti vidím automat a rôzne suveníry s logom sršňa. Nás samozrejme hneď zaujímajú ponožky a ihneď ich kupujeme. To ešte netuším, že pri ďalšej návšteve kupujem sršňovské ponožky aj mojej žene nakoľko boli také teplučké a príjemné, že si hneď zaželala aj ona. Korčuľuje sa výborne a po šiestej návšteve korčuľuje Miško už medzi dospelákmi. Ak by ste napríklad korčule nemali, alebo nemáte nabrúsené korčule, viete si požičať a prípadne dať nabrúsiť priamo v športe, ktorý je súčasťou arény.

Ak by Vás predsa len nebavilo korčuľovanie dokolečka a Vaše deti už majú lepšiu prax v korčuľovaní a chceli by si so sebou zobrať hokejku je tu aj takáto možnosť. Mimo verejného korčuľovania, môžete navštíviť aj hokejku a puk, kde Vaše ratolesti možno po prvý krát budú môcť na korčuliach s hokejkou napodobňovať svojich športových hrdinov.

Nám sa náramne páčilo a na Silvestra mal Miško dokonca učiteľa, ktorý sám brázdi ľadové plochy . Skutočného profesionála .

Či korčuľujete, alebo nie určite sa oplatí aspoň ísť pozrieť. Miško pri odchode od majiteľa arény navyše dostal nálepky a pexeso. Šťastný z korčuľovania o ničom inom celé dni nerozprával 

My určite doporučujeme