S pravdou von – 14. časť

S pravdou von: 21 dní pokračovanie: Ozývam sa po dlhšom čase než som zvykol. Bolo to neúmyselné, alebo som to spravil naschvál? Naposledy som písal článok o tom koľko investujeme do nášho rozvoja. Predtým som však písal tému 21 dní v pozitívnom svetle. Niektorý z Vás mi volali, či písali, prečo 21 dní? niektorý zase, že v tomto systéme to nejde a podobne problémy, kedy nevedeli udržať tento stav.

21 je magické číslo 🙂 Prečo 7×3 = 21. Prečo 7 a 3 ???
Ak ste čítali rozprávky tak 7 a 3 boli najčastejšie využívané magické čísla. Vyskytujú sa v podstate vo väčšine rozprávok. Tri prasiatka, sedem trpaslíkov, 7 zhavranelých bratov,Dlhý, Široký a Bystrozraký, draci mali často 3 hlavy v rozprávkach, atď.

Keď som v minulosti čítal rôzne východné náuky, vyskytovalo sa dosť intenzívne číslo 21, ako číslo premeny, zmeny, iného vývinu. Počas 21 dní sa robili rôzne pôsty, fyzické, ale aj mentálne tréningy.

Dosť bolo mýtov a bájok – Po 21 dňoch intenzívneho robenia niečoho, sa do mozgu dostane info, že to potrebujeme. Skúste 21 dní behať pravidelne, pokiaľ budete mať správny a postupný tréning tak 22 a 23 deň nás naše telo bude hnať k tomu, aby behalo, bude to pre neho akousi drogou. Tak isto to môže vyzerať aj s prejedaním, ak sa naučíte, že 21 dní budete večerať po 22.00, verte mi, telo si rýchlo zvykne a nebude sa chcieť vzdať toho návyku. Dal som tieto príklady preto, lebo som ich zažil na vlastnej koži.

Pred 8 rokmi som začal intenzívne behávať po odbehnutí 21 dní mi zrazu beh začal chutiť a mohol som pridať aj kilometre, dovtedy to bolo trápenie, behy som nikdy nemal rád. Popri tom som celý život trénoval, posiloval, bicykloval…

Pred 2 rokmi som začal behať. Bolo to ťažké, dostal som sa na číslo asi 15. Zrazu som vynechal 2-3 krát a bolo po behu. Mozog si povedal nie 😀 Tak isto som zažil, keď som žil na Cypre, po 2 mesiacoch som intenzívne začal jesť po 22.00. Bol obrovský problém sa preorientovať pre mňa po niekoľkých mesiacoch, až som nakoniec využil 21 dní bez večere a mozog pochopil, aha nechcem jesť v neskorých hodinách.

21 dní nemusí byť pre všetkých alfou a omegou úspechu, ale verte, keď v niečom vydržíte 21 máte veľkú pravdepobodnosť, že v tom zotrváte.

Odkaz pre tých čo 21 dní zažili v extrémoch, 5 dní extrémne pozitívnych až nasilu pozitívnych, ďalšie 3 dni hotová katastrofa nadávky, mierna schizofrénia. Susedia o Vás už rozprávajú, že máte mánicko – depresívnu poruchu. A toto sa deje celých 21 dní s prestávkami.

Človek si musí uvedomiť, že je fajn robiť všetko plynulo, prirodzene, isť svojim tempom a zvykať si na to, reagovať pozitívne. Keď budete tlačiť na pílu a presvedčať sa, že je super deň, hoci ste dostali papuču na auto, omylom si vymazali celodennú prácu vo worde, alebo ste nestihli obed ,lebo Váš klient meškal na stretnutie a ostalo Vám 10 minút. V takomto prípade nejde o to, nechať v sebe zlosť a kumulovať ju pár dní aby potom vybuchla sopka, ktorá bude chŕliť lávu najbližšie 3 dni do okolia 50 km.

Čo je teda potrebné ? Je potrebné mať čas na seba, nazvať si to môžeme ako chceme – niekto voľno, niekto meditácia, niekto rozvalenie sa na gauči ( bez TV). Ukľudniť hlavu a všetko pretransformovať, zistiť čo všetko človek pri týchto skúsenostiach získal. Ak máme pocit, že sa to nezlepšuje a stále len transformujeme niečo, tak si skúsme vyhradiť pol alebo aspoň štvrť dňa pre seba a skúsme urobiť, niečo čo sme už dlho chceli, vec pri ktorom zažijeme dobrý pocit, skutočne blažený.

Toto sú moje rady, ktoré ja často krát využivam nakoľko niekedy robím viac ako je deň dlhý. A tieto veci mi zvyknú pomáhať, aby som bol v pokoji. Áno aj ja sa viem napaliť, viem aj hrešiť …. atď., ale snažím sa to vždy nejak trasformovať.

Sme tu na to, aby sme sa učili, niekedy bohužiaľ aj na vlastných chybách. Len keď sa už učíme, tak to využívajme aj v praxi.

Zaspávajte s tým, že zajtrajší deň, bude úspešný a bude odrazom Vašej terajšej pohody.

Príjemný sviatočný deň prajem a pridávam fotku, ktorou by som chcel vyjadriť zaujímavú skutočnosť. Nikdy nevieme čo nás čaká, ide len o to, či si pritiahneme to pozitívne, alebo tu druhú stranu:-)))) Toto bol pracovný deň (sobota), v Michalovciach spred pár mesiacov.