S pravdou von – 15. časť

S pravdou von – Je leto a každý myslí len na to akoby vypol a oddychoval. Ako to zariadiť? Ako mať dostatočný príjem, nebyť závislí na 2 týždňoch dovolenky, užívať si život a popri tom zabezpečiť seba a rodinu. Však netreba nám až tak veľa, ale väčšina ľudí by si vedela predstaviť aj 3-4 krát ročne dovolenku, krásnu chatu na vysnívanom mieste, či rôzne vyžitia.
Čakáte že Vám dám na to priamo odpoveď, urob to, povedz to!!!
Nie nie, to Vám nepoviem. Poviem Vám len to staré otrepané, na čo myslíš to máš 🙂

Ako to máš nastavené v hlave, to aj dostávaš. Po 7 rokoch podnikania som bol druhý krát na dovolenke ( čo je dôležitejšie obe prevádzky aj Košice aj Banská Bystrica frčali bezo mňa) nič som nemal pod kontrolou. 😀 Poslednú dovolenku bolo samozrejme všetko zatvorené, však ako by to mohlo ísť bezo mňa :-).
Človek sa cíti byť nenahraditeľný, ale v skutočnosti je veľmi rýchlo nahraditeľný a preto by mal realizovať aj svoj súkromný život, sny, plány či nové výzvy. Jednoducho si ich stačí len pritiahnuť, na to musíme ale mať čas a nebyť zahltený len prácou a myšlienkami na nepodstatné veci. Preto je voľný čas fakt super, voľný nie pod zmyslom dovolenka na Malte 🙂 Slovenskej :-).

Dnes Vám poviem môj príbeh o o tom ako som si splnil detský- teenegerský sen. Miloval som už ako dieťa metalovú kapelu Helloween, moji rovesníci veľmi nepočúvali takúto hudbu, ale mne sa to proste páčilo a reže mi to aj dnes 🙂
V rokoch minulých tam spieval spevák, ktorý bol pre mňa top. Zrazu v niekedy okolo 1995 (+-) odišiel zo skupiny a ja som prišiel na to, že už asi nikdy neuvidím tohto speváka so svojou obľúbenou kapelou. Strašná predstava a ja som bol ešte tak mladý, že dovtedy som sa nemohol zúčastniť takýchto koncertov. Od 10 rokov som si stále, ale vravel, že pôjdem na jeho koncert a v roku 2014 som sa na jeho koncert dostal, ale už na jeho inú kapelu, kde mne najmilšie hity neboli odohraté. Po tom koncerte mi bolo normálne smutno, ale povedal som si, čo kebyže sa raz ešte dostal do svojej starej skupiny, ktorá mala už svojho iného speváka, ktorý sa výborne uchytil. 🙁 Ja som ale stále chcel môj sen z detstva a vravím si, prečo by to nebolo možné, že by sa to splnilo. Minulý rok v novembri 2017 odohrali spolu aj nový aj starý spevák fantastický koncert, všetci na jedno pódiu. Metalový orgazmus to by ste museli zažiť :-).
Pred koncertom som sa dozvedel, že môj obľúbený spevák ma zápal priedušiek. Koncert bol ozaj top, ale bolo vidno ako medzi prestávkami má záchvaty kašľa. Vtedy som si zaželal ešte raz, že by som chcel vidieť taký koncert, ale keď jeho hlas bude 100%. Bral som to ako ilúziu, ale vyslal som to do vesmíru. Neprešiel ani rok a táto skupina sa vracia opäť na Slovensko a 10.8. bude koncertovať na festivale v Snine.
Ja si dnes vravím, prečo nevysielame viac takýchto prianí, resp. prečo sa tie dôležitejšie plnia menej? Lebo sme na nich príliš upnutí ( chcem nový dom, ale po roku 3 krát poviem, že na to nemám, alebo že to je nesplniteľné). Želanie o koncert som vyslal a tie roky som ho neriešil, vždy keď som si len pomyslel na kapelu tak som opäť vyslal tú myšlienku, že chcem aby to tak bolo a znova som sa tým nezaoberal.
Priatelia pri zadávaní želaní vesmíru, ho len pošlime a žime realitu prítomnosti, nestarajme sa o nič a niekedy odpoveď môže prísť veľmi rýchlo.
Dnes pridávam foto z dovolenkovej rybačky, kde som už videl aj metrového kapra (100 cm). 🙂

Pridávam svoj najväčší úlovok 🙂

PS: Ak by niekto chcel isť so mnou na Helloween, Zatiaľ idem sám.