S pravdou von: Čo mi dalo toto obdobie

Blbí nepochopili a rozumným zapla žiarovka.
Minulé obdobie bolo naozaj veľmi zaujímavé pre všetkých.
Aj ja som si uvedomil mnoho vecí a rázne som ich začal meniť, aby sa môj svet zmenil. Len my sami si tvoríme svoj život.
Čo som zmenil ?
Začal som intenzívnejšie využívať nohy, dovolil som si mať viac času na obed a môžem to využiť na prechádzku, veľmi často sa snažím namiesto výťahu využívať schodisko, pokiaľ nemám plné ruky.
Môj obed je dlhší, môžem si teda vybrať, čo skutočne chcem a keď si neviem vybrať tak si to stihnem sám pripraviť. Niekdy som počas obeda riešil akútne stavy, dnes bohužiaľ pripúšťam, že tie akútne stavy vznikali z dlhodobého preťaženia a ja tým, že som sa snažil vyhovieť hneď, som podporoval krátkodobé riešenie. Dnes vyberám a premýšľam koho zoberiem ako akútneho pacienta.
Hoci 15 rokov intenzívne študujem poznatky ohľadne výživy a stravovania, veľa krát som na úkor času a podmienok prispôsoboval svoj jedálniček. Nakoľko moja pracovná doba je kratšia, môžem si večeru vychutnať do 19.00, alebo využijem aj možnosť byť bez jedla.
Viac sa venujem rodine, rovnováha, ktorá je férová, čas na rodinu, čas na prácu, čas na samého seba. Milujem čas strávený s rodinou.
Pokiaľ sa nestravujem doma využívam tie reštaurácie , ktorým verím a s ktorými som stotožnení. Reštaurácie, ktoré ponúkajú to čo hľadám.
Podporujem to čo skutočne chcem, čiže hľadám výrobky, potraviny, ale aj služby, ktoré fakt chcem a nekupujem menšie zlo. Vsádzam na kvalitu, aj keby som si musel priplatiť.
Ešte raz sa vrátim k obedným prechádzkam, či chôdzou hore a dole schodmi. Väčšinou bez problémov dosiahnem 6000- 9000 krokov, čo je viac než potrebné počas dňa.
Sledovaniu TV som nikdy neholdoval, ale teraz som úplne vynechal média. Nech si strašia v poli. Je aj lepšie strávený čas ako sledovať TV.
Snažil som sa pracovať na mojom egu a stále budem pracovať ďalej, lebo človek sa posúva celý život.
Kritiku už neberiem tragicky, len ju prijmem a pustím 😀
Vychutnávam si všetko, akoby o niečo viac, viac preciťujem a vnímam. Priťahujem si presne to, na čo sa zameriavam.

Aloha,