S pravdou von: Svet musí podstúpiť aj ďalšie zmeny

Opäť sa ozývam s mojou úvahou, ktorá dúfam otvorí oči nám všetkým. Možno sa niekto zamyslí, prehodnotí.´´
Svet plný strachu a klamstiev o tom všetci, vieme. Nič nové pod slnkom. To, ale, že žijeme ten Matrix až tak veľmi je druhá vec. To, že niekto niekoho bodne nožom je bežné deje sa to už roky. Žijeme však ešte vo väčšej ilúzií v ktorej sa podriaďujeme až priveľmi?
Dnes by som nechcel pridlho, ale k veci. Zaujímavým príbehom.
Idem na električku, pán Knoška má auto v servise a nakoľko sa nevie dopraviť domov, využije túto skvelú dopravu.
Kúpil som si lístok, pred pár rokmi ma to naučila moja žena 🙂 za čo jej ďakujem. Hneď prvú zastávku príde pán (kontrola) a robia si svoju prácu. Dôjde k serióznej pani, ktorá drží tašku plnú nákupu pri sebe. Zistí, že hoci je klientom má nejakú kartičku platnosť karty jej skončila pred 10 dňami. Hneď sa jej bez predohry pýta či zaplatí teraz 40, alebo poštou 60. Prebehne rýchly rozhovor a žena zaplatí 50 eurovkou pokutu potichu vraviac, človek niekde ušetrí a niekde potom preplatí opäť. Nie, že by som podporoval jazdenie na čierno, ale sledoval som pani jej výraz tváre. Bol taký vyrovnaný, ale mrzelo ju to. Možno mala tých 50 euro odložených na synov tábor, možno teraz prepočítava za čo pôjde spraviť nasledujúci nákup, ktovie. Nemyslím si to, že to spravila zámerne, ľudia proste žijú v zhone, nemyslia na blbosti ako mesačníky.
Mňa hneď napadla situácia, ako som ja dostal pokutu 60 euro za prekročenie rýchlosti, kedy sa na mňa vodič zadného auta zo zadu tlačil a vodič pred nami, išiel nepopulárnych o 10 rýchlostí menej. Tak som pridal obehol som ho a išiel celkovou rýchlosťou asi o 9 rýchlostí rýchlejšie ako bolo predpísané. V tej dobe som začínal podnikať a dával som pozor, bol som fakt poctivý vodič. Teraz to však nevyšlo a dostal som 60 euro pokutu. Na druhý deň som mal platiť nájom a napriek tomu, že som nešiel na obed, mal som presne vyrátané, že mi to vyjde. Ale, čo by sa ako naschvál nestalo, posledná pani neprišla, že ona zabudla a je už doma. Tak som zažil chvíľku trápnosti a doniesol za nájom o pár euro menej, že zajtra donesiem zvyšok. Nič hrozné, ale ten blbý pocit, ako som prišiel o 60 a druhý deň o 20 a zrazu niečo podstatné neviem zrealizovať.
Tento príbeh my naskočil a vravím si prečo sakra taká električka nejde zadarmo v rámci šetrenia životného prostredia si myslím, že slávne eurofondy so zeleňou by to možno vykryli. Prečo stojí lístok v električke 0,90 centov však, pri jazde 3 ľudí, sa im oplatí objednať taxík. Kto vlastne dostane tie peniaze vyzbierané z pokút? Nabudúce asi pôjdem na bicykli 😀
Tento svet sa musí zmeniť máme tu nezmyselné pravidlá, ktoré si bohužiaľ odnášajú stále tí bezmocný ľudia, ktorých zase len kontrolujú ďalší bezmocný ľudia. A pár ľudí z hora sa na tom pekne baví.
´´´´´´ako vo filme Vymeraný čas, tento môj zážitok. Čo by mohlo nasledovať?
Zmena je blízko, treba si len vyčkať. Zatiaľ ľudia Vás prosím budte ľudský, chápavý a rozhodujte sa nielen vždy racionálne a podľa plánu ako roboti, ale aj podľa srdca.
Krásny deň Vám prajem.
Rozširujte kanóny pozitívnej energie.
A majte v ruke hotovosť, najlepšie je keď šuštia bankovky:-)