S pravdou von: Rozhodnutie ako prejav sily

Dnes môže byť každé rozhodnutie zmenou v našom živote. Zmenou, ktorá môže ovplyvniť naše bytie výrazne. Niekedy, akoby sme chodili po tenkom lane a na ňom sa nakláňali raz na jednu raz na druhú stranu. Správnym rozhodnutím, akoby ste sa dostali k vysnívanému jakcpotu, naopak zlý akoby sme padali do hlbokej rokliny.

Čo je však najdôležitejšie? Najdôležitejšie je, aby sa človek rozhodoval srdcom, bez nátlaku priateľov, manželky, rodičov. Určite by sa tiež nemal rozhodovať cez média, cez kanál, kde predávajú aj teleshopping. 😀 Určite by som sa taktiež nerozhodol na základe výroku niekoho, koho moje šťastie absolútne nezaujíma a láka ma zlatým jablkom, ktoré je vo vnútri pekne prehnité. Všetci vieme, že dejiny písali víťazi a taktiež to, že každý kto bol pri kormidle išiel smerom, ktorý bol dobrý jemu a nie obyčajnému ľudu.

Čo by mal robiť silný človek? Zobrať rozum do hrsti upokojiť sa a zapnúť sedliacky intelekt. Pozrime sa na svoju rodinu a zahoďme strach čo najďalej od seba. Ponorme sa hlboko do svojho vnútra a precíťme odpoveď na každú našu otázku. To bude to najsprávnejšie riešenie pre každého z nás.

Dnes Vám poviem príbeh o ktorom som sa nechcel vo svojom živote veľmi zmieňovať, ale cítim, že situácia si to žiada.

Mal som 16 – 17 rokov, keď som určité obdobie hrával ešte dorasteneckú extraligu v hokeji za Detvu. V tej dobe to bolo niečo výnimočné pre to mesto. Počas sezóny však odchádzala väčšina hráčov do iných klubov a sezónu sme dohrávali výrazne oklieštení. Nemali sme sa už šancu ani zachrániť a sezóna sa dohrávala. Pár zápasov dokonca sezóny sme hrali zápas s našim tabuľkovým susedom Martinom, im išlo o veľa. Potrebovali 3 body, aby sa mali šancu zachrániť. Nám išlo len o dohratie sezóny a prestíž. Tento zápas bol predaný, vedeli sme o tom asi 3 hráči, ktorí to mali zariadiť. Suma, ktorá mala byť vyplatená pfff…! Pokiaľ to bola pravda bola veľmi zaujímavá na to o akú kategóriu išlo. Aj my sme mali ponúknuté zaujímavé odmeny, nie finančné, skôr kariérne. V kabíne sme si povedali nakoľko išlo o posledný zápas doma, že to musíme vyhrať. Bola tretia tretina 3:3 a vtedy sa to malo rozhodnúť. Mal som protihráča nechať ísť, faulovať, dávať zlé nahrávky, robiť všetko pre to aby môj tím prehral. Hlboko v sebe som mal rozpor, dokonca som zlomil od zlosti aj hokejku. Bol som hokejový srdciar, ale zároveň som videl ponúknutý angažmán ,ak by to všetko klaplo. Hrali sme presilovku a tréner mi naznačil, že je čas, bol som posledný hráč na modrej čiare, stačilo stratiť puk a vymaľované. Vhadzovalo sa buly a ja som si vtedy povedal, že toto nikdy nespravím a po nahrávke som dal svoj najkrajší gól v sezóne (nebolo ich veľa). Zápas sme vyhrali 5:3 a ja som si pochoval angažmán, ale dobrý pocit zostal. Rozhodol som sa správne. Hokej aktívne už dávno nehrám, viem však, že rozhodnutia v živote sú veľmi dôležité. Ja by som sa rozhodol opäť takto.

Každé jedno rozhodnutie vo Vašom živote formuje Váš život. Buďme k sebe úprimní a rozhodujme sa podľa skutočných pocitov, nie pod nátlakom okolia.

My všetci si sami tvoríme svoj život, preto nedovoľme hocikomu doň zasiahnuť bez vnútorného uváženia.

Všetkým nám prajem tie najlepšie rozhodnutia a správy.