S pravdou von: Meditácia ako nastavenie si hodnôt

Dnes by som chcel napísať o tom, ako veľmi dôležité a efektívne je zastaviť sa. Ukľudniť sa a zamerať sa na určitú pozitívnu vec, všetko ostatné vyhadzovať z hlavy. Predstaviť si to môžeme ako keby ste si chceli zo šatníka odniesť jednu vec a ostatné musíte vyhodiť. My ľudia sa v hlave zahlcujeme veľmi veľa nepotrebnými vecami, ktoré nás oberajú o čas a energiu. Počas dňa človek zažije množstvo konfrontácií, emočných výbuchov, emočných reakcií druhých osôb. Je to niekedy ako energetické pretláčanie. Z každého jedného dňa aj z toho najhoršieho sa vieme veľmi účinne dostať. Musíme isť len hlboko do seba, pozrieť sa na problém a nechať ho odplávať. Zamerať sa na 1 až 2 pozitívne veci. Ak pozitívne veci nevieme nájsť, dotvoríme si ich v reálnej situácií, proste akoby sme riešili problémovú situáciu v pokoji a bez emócií. Z týchto pozitívnych vecí máme odrazový mostík do ďalšieho dňa.

Čiže ešte raz vyprázdniť hlavu, zamerať sa na pozitívne veci, prípadne ich doplniť o vizuálnu zmenu reality.

Znie to veľmi jednoducho. Preto by bolo začať čím skôr.

Poviem Vám ak mám niekedy Deň Blbec, je to najrýchlejšia forma nápravy, ktorá fakt zaberá.

Čiže nájdite si pohodlné miesto ľahnite si, nenechajte sa ničím rušiť a zamerajte sa na tie pozitívne okamžiky. Svoj život máte vo vlastných rukách a len sám človek ho môže kedykoľvek zmeniť tak ,aby bol skutočne šťastný.

Pokiaľ by ste si nevedeli navodiť kľud a pohodu pri zahĺbení sa do seba,môžete využiť skvelý Schultzov autogénny tréning, ktorý Vás dokonale uvoľní. Ukáže aj jednoduchý návod ako pracovať po energetickej stránke s našim fyzickým telom.

 

Krásny večer priatelia 🙂

See you …