S pravdou von: Šikovný nešikovný

Máte pocit, že neviete nič, že ste nevhodný do tohto sveta?

Ak viete aspoň 1 vec na svete výborne, tak to robte a o ostatné sa postarajú iní.

Raz na mňa padla zaujímavá otázka. A prečo vy vlastne robíte fyzioterapiu, cvičíte s ľuďmi radíte im v oblasti stravovania, či motivujete ich do lepšieho života.

Hlboko som sa zamyslel a rozmýšľal som. Klientka pokračovala, však je to extrémne ťažká fyzická práca, musíte mať odbornosť aby ste boli úspešný, môže Vás to aj veľmi psychicky vyčerpávať nakoľko sú ľudia veľa krát negatívne naložení a nechcú počuť pozitívny názor. Dokonca to nie je ani tak finančne výhodné, nedá sa na tom zarobiť milióny.

Znova som sa zamyslel doma hlboko nad touto myšlienkou, bol piatok. V pondelok som sa tešil do práce a uvedomil som si, že toto je práca, čo som vždy chcel robiť. Od detstva som vravel, že budem hrávať hokej a potom budem masér, budem s ľuďmi cvičiť, k tomu im poskytnem všetky dostupné informácie v oblasti zdravia. Túto prácu by som nemenil. Raz som dokonca povedal, že pokiaľ by som bol milionár, pár hodín do týždňa by som venoval tejto práci pokojne bez nároku na nejakú odmenu.

Zamyslel som sa aj na ďalšou vecou. V mnohých veciach nie som až taký odborník, s modernými technológiami na tom nie som úplne najlepšie, aspoň zatiaľ, tiež si neviem opraviť nič v byte. Keď som postavil regál do pivnice, chodil som s vypnutou hruďou asi 2 týždne. Bavil ma vždy šport, trocha knihy, skôr som bol typ ,ktorý sa zaujímal o budhizmus, čínsku medicínu…. či rôzne iné odvetvia.

Keď však vidím telo, mám pocit, že presne viem kam siahnuť , proste mám pocit, že tu som doma. Samozrejme aj v tejto oblasti sa neustále vzdelávam. Keď však potrebujem vypnúť od práce ,nebudem nič opravovať, ale rád pripravím dobré jedlo. Radšej varechu do ruky, ako šroubovák!

Každý sme výnimočný v niečom inom, nemusí každý vedieť všetko. Preto sa venujte hlavne tomu, čo Vás ozaj skutočne naplňuje a nehanbite sa, že ste v určitých veciach menej zručný.

Život má byť hlavne o tom, aby ste si to naplno užívali.

PS – nebuďme šuflíkari, Buďme profesionáli s veľkým srdcom.