S pravdou von – Vianočný špeciál

S pravdou von – Vianočný špeciál .

Priznám sa, tento článok som vôbec nemal v pláne písať, ale sled udalostí a hlavne posledné dni ma k tomu inšpirovali. Najdôležitejšími súčasťami Vianoc je pokoj mysli a kľud v tele ako takom. Namiesto toho je v predvianočnom období naša hlava ako šálka čaju, do ktorej sa neustále dolieva čaj a preteká. Podnetov je veľmi veľa a nie všetky sú pred Vianocami až také dôležité a nevyhnutné. Napriek tomu by sme všetci chceli mať všetko na 100% aj na úkor pokoja. Hneď sa to prejaví samozrejme a na našej mysli, ktorá je proste tak preplnená, podobne ako tá pretekajúca šálka. Čo s tým ??? Stará známa odpoveď, ostať v strede a v pokoji. Ostať vo svojom strede Vám ponúka netušené možnosti a odmeny, o ktorých ani my sami niekedy netušíme.
Krátky príbeh – Vo štvrtok to bol normálny pracovný predvianočný deň. Záujemcov o darčekové poukážky a objednávky mimo objednaných klientov bolo tak veľa, že sa to začalo kopiť. Človek sa pomaly, ale isto dostával pod tlak, aby vyhovel všetkým s darčekovými poukážkami a konzultáciami. Do toho všetkého rôzne telefonáty, ktoré inak vybavuje moja Aďka, ale (samozrejme škôlka bola zatvorená tak bola doma s Miškom) dnes som bol na všetko sám. Ľudí sa nakopilo pred moje dvere okolo 12.00 toľko, že som myslel že toto nedám. Časový sklz, už beztak bol a ja som cítil zúfalstvo. Nakoľko bol obrovský záujem o služby, tento deň som nemal ani obednú pauzu. Kde to všetko doženiem, pýtal som sa sám seba a začínal som cítiť až beznádej. Samozrejme všetci chceli vybaviť čím skôr, aby mohli pokračovať v predvianočnom zhone. Vtedy som si povedal, že to nechám len tak. Nebudem dávať žiadnu energiu do toho, čo sa deje a proste sa tou situáciou budem len plaviť s jasným zámerom a všetko bude v poriadku. Do toho prišli dve správy, kde mi oznámili na poslednú chvíľu, že kvôli chorobe sa nebudú môcť dostaviť na termíny. Najprv si vravím super, vyriešila sa mi pauza na oddych, obvolanie všetkých klientov, odovzdanie všetkých permanentiek a darčekových poukážok. Pomaly som odchádzal na obed a uvedomujem si, že ideálne by bolo keby sa mi tie termíny , ktoré boli vyhlásené a nestihnú sa zaplniť, vykompenzovali nejakým dorovnaním. Povedal som si, nevadí, všetko sa vyrieši len keď nebudem mať hlavu plnú nezmyselných myšlienok a zachovám si svoj stred. Verte mi tak ako som si vychutnal obed vtedy, bolo veľmi geniálne, akoby to bola dynamická meditácia pokoja . Pri návrate do práce, mi zvoní telefón a po pár minútach pri dverách počas voľného termínu stojí pani. Chcela by som permanentku. Ja pozerám na ňu a vravím si v duchu, hmmm zaujímavé, už sa to deje. Samozrejme, že deň dopadol perfektne, skvelý obed s ktorým som ani nepočítal, množstvo ľudí, ktorí prišli s bolesťami a odišli bez bolestí, množstvo spokojných ľudí, ktorí nakúpili darčekové poukážky a darčeky pre svojich blízkych a tržba, ktorá aj napriek 2 vyhláseným ľudom na poslednú chvíľu bola oveľa vyššia ako som plánoval. Nejdem ani premýšľať, čo by sa stalo, keby som ostal nervózny, podráždený a nesvoj.
Preto vravím, že dať sa do stredu je veľmi dôležité. O to viac dôležité v zhone, ktorý býva tak častý ako je to v predvianočnom období. Zastavme preto neustále dolievanie informácií do našej šálky, ktorá často preteká. Vyprázdnime ju a nájdime stav pokoja. Taký by mal byť stav predvianočný aj vianočný.
Tak nejak funguje priťahovanie skutočností do našich životov. Preto ak by sme chceli mať napríklad biele Vianoce, netreba myslieť na to, že má byť oteplenie a dážď, že nebude zase sneh a prichádza globálne otepľovanie, ktoré zabezpečí, že nikdy nebudú biele Vianoce. Mali by sme si predstavovať ako tie biele Vianoce sú, ako si užívame vŕzgajúci sneh pod nohami a sánkovanie s našimi ratolesťami. Toto je tá cesta, ktorá nám to môže pritiahnuť.

Dávam do pozornosti našu súťaž o zásaditý vianočný box, ktorý sme dávali v poslednom článku -S pravdou von. Zatiaľ to vyzerá tak, že darček ostane mne . Teda ak máte záujem vyhrať vianočný darček, v predchádzajúcom článku sú všetky podmienky, ako jednoducho sa to dá.
Článok so súťažou nájdete na našich stránkach nižšie na ploche. Držím palce.
Taktiež pripomínam v mesiaci december, sme sa cez náš e-shop pecat-zdravia rozhodli podporiť zvieratká v Malej Farme v Košiciach a to tým spôsobom, že z každej objednávky v mesiaci december venujeme 1% na úhradu faktúr u veterinárov. Takže kuk na náš e-shop a ak sa Vám tam niečo zapáči, podporíte aj vy dobrú vec.
Prajem Vám krásne Vianoce, také ako sami chcete hlavne v kľude a pokoji. Vidíme sa snáď pri Silvestrovskom špeciály, takže len užívajte ten krásny čas.
See you later aligejtr. 

Fotka Richard Knoška Masáže a Regenerácia.